Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

0048 735 933 843

biuro@crmc.pl

Odbiór odpadów z pralni

W trakcie prania chemicznego wykorzystywane są specjalne detergenty, które zarówno skutecznie czyszczą ubrania, jak i mogą wywoływać niepożądane efekty. Dlatego właściciele pralni chemicznych muszą pamiętać o regularnym pozbywaniu się odpadów z pralni. Proces ten powinien zostać przeprowadzony przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Co wchodzi w skład odpadów z pralni?

Do odpadów z pralni wymagających odbioru należą:

  • różnego rodzaju rozpuszczalniki i ich mieszaniny,
  • spożytkowane kąpiele piorące oraz pozostałości z ich oczyszczania,
  • opakowania ze środków niebezpiecznych,
  • opakowania ze środków niebezpiecznych objęte kaucją.

Toksyczne działania odpadów z pralni

Powszechnie używanym rozpuszczalnikiem w pralniach jest czterochloroetylen. Podczas prania nie ma on toksycznego działania dzięki nowoczesnej technologii czyszczenia oraz specjalnym agregatom. Jeśli jednak przedostanie się do środowiska, powoduje działania żrące, narkotyczne, a nawet może mieć negatywne skutki na nerki oraz wątrobę. Dozowane powinny być przez specjalne pompy, a opakowania z nich bezpiecznie odebrane przez wykwalifikowanych do tego pracowników. Środki chemiczne mogą być używane tylko i wyłącznie w specjalnie przystosowanych urządzeniach, które posiadają zamknięty obieg oraz możliwość destylacji.

Rozpuszczalniki, środki do detaszu czy detergenty zawierają czynniki szkodliwe dla środowiska. Dlatego konieczne jest późniejsza utylizacja wszystkich odpadów z pralni. Aby wykonać to w bezpieczny sposób, warto zdecydować się na pomoc specjalistów. Przedstawiciele CRM Cleaning posiadają szeroką wiedzę w zakresie produktów stosowanych w pralniach chemicznych oraz ich szkodliwych działań. Ponadto nasi Klienci po wcześniejszej konsultacji mogą liczyć na usługę odbioru odpadów z pralni.

Odbiór odpadów z pralni

Dlaczego jest to tak ważne?

Otwierając własną pralnię chemiczną, należy wziąć odpowiedzialność również za odpowiednie pozbycie się opakowań po substancjach szkodliwych, które mogą być groźne dla środowiska. W trakcie prania środki chemiczne nie są szkodliwe, ponieważ ich szkodliwe działania jest zniwelowane specjalnymi agregatami.

Substancje chemiczne są niebezpieczne nie tylko dla środowiska, ale również dla ludzi. Dlatego ich usunięcie jest konieczne i warto zlecić je profesjonalistom. Dzięki szerokiej współpracy oraz zaufaniu, jakie CRM Cleaning zdobył od swoich partnerów, możemy zapewnić naszym Klientom nie tylko wysokiej jakości produkty, ale również odbiór odpadów z pralni.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Osoba zakładającą pralnię chemiczną bierze odpowiedzialność za bezpiecznie pozbycie się wszelkich odpadów oraz opakowań po substancjach chemicznych. Dzięki współpracy z renomowaną firmą Wastech Recycling możemy zapewnić naszym Klientom odbiór odpadów na terenie całego kraju. Cały proces jest oparty o usługi na najwyższym poziomie. Aby oszczędzić czas naszych Klientów, umożliwiamy również połączenie usługi usunięcia odpadów z dostawą najwyższej jakości produktów do pralni chemicznych. W trakcie odbioru otrzymują Państwo kartę przekazania odpadu.

CRM Cleaning dba o zaopatrzenie pralni chemicznych od kilkunastu lat. Tysiące Klientów pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie w branży, dzięki czemu dzisiaj możemy podzielić się z Państwem naszą cenną wiedzą na temat wszystkich oferowanych produktów. Dzięki efektywnej współpracy nasze usługi rozszerzyliśmy o zapewnienie bezpiecznego odbioru odpadów z pralni. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym już dziś w celu uzyskania szczegółowych informacji!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.